Wycieczka do Muzeum Solnictwa – Gr. VI

26 listopada dzieci zwiedzały Muzeum Solnictwa. Celem wycieczki było poznanie historii solnictwa w Inowrocławiu – miasta położonego na pokładach solnych. Dzieci zobaczyły jak wygląda skała solna, jak bogata jest jej kolorystyka, urządzenia techniczne potrzebne podczas wydobycia soli i pracy górników, stroje robocze i galowe górników itp. Chętne dzieci skorzystały z windy, w której słychać  było odgłosy kopalni. Wycieczka związana była z bieżącą tematyką : „Węgiel i sól – skarby naszej ziemi”.

 

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia - grupa I

W dniu 25.11.2019r. przedszkolaki  z grupy I uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia . Tego dnia każde dziecko  spędziło czas z Misiem. W naszej sali były misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe - każdy miś  był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Zapoznały się z  programem „Pokochaj przedszkole z Misiem Pysiem”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce.

B.F.

  

                         Wycieczka do muzeum- gr. VI

 

W listopadzie dzieci z grupy VI, w związku  z realizowaną tematyką kompleksową Mali artyści, udały się  na wycieczkę do inowrocławskiego  Muzeum imienia Jana Kasprowicza.

Starszaki dowiedziały się, co to jest muzeum, oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty. Dzieci zwiedziły wystawę pt."Moi współcześni-nasi  współcześni " z kolekcji Antoniego Michalaka. Po obejrzeniu wspaniałych i inspirujących  obrazów, a także rzeźb, przedszkolaki wykonały własne prace plastyczne oraz abstrakcyjne ludziki z tekturowych rolek. To były naprawdę niezapomniane wrażenia !

A.K.,  H. Sz.

                    Dzień Pluszowego Misia - gr. II 

W dniu 25 listopada dzieci z grupy II brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały czas. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, poznały różne misie z bajek czy telewizji, a następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także inne zabawy z udziałem misia, np. przeliczanie misiów, porównywanie zbiorów misiów.

W tym dniu dzieci również poznały Misia „Serduszko”, który odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków w ramach ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Miś został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek oraz odrysują swoją rączkę (praca w domu).

E.W., M.G.

   

Warsztaty plastyczne- Biedronki

W czwartek 21 listopada grupa IV wybrała się na warsztaty plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu, by pod okiem Pani Agnieszki Tylińskiej wykonać prace plastyczne. Dzieci były pod wrażeniem pracowni plastycznej i z dużym zapałem wykonywały prace, które wymyśliła im Pani prowadząca. 

BJ, AP