Dostaliśmy monitor interaktywny!!!

 

W tym tygodniu do naszej placówki dostarczono monitor interaktywny. Po instalacji i koniecznym szkoleniu rozpoczęliśmy pracę z wykorzystaniem monitora. Przez dzieci nazwany „dużym telewizorem do pisania” przyciąga najmłodszych, przez co nauka staje się jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą zabawą.

 

 

                                                                      A.K.

 

 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

 

6 czerwca dzieci z grupy II i III miały okazję uczestniczyć w swoim pierwszym spotkaniu autorskim. W Bibliotece Miejskiej (Filia nr 4) czekała na nas Pani Zofia Stanecka, współautorka serii książek dla najmłodszych zatytułowanych „Basia”. Pani Zosia okazała się „Czarodziejką Dzieci”, która wprowadziła wszystkich w magiczny świat tworzenie książek. Wspólnie z Panią Zosią dzieci stworzyły „pisarnię” czyli miejsce, w którym autorzy wymyślają swoje dzieła, „Delicję”, czyli stworka, który może być kolejną postacią z bajki. Przez ponad godzinę dzieci były wpatrzone w Panią Zosię, chłonęły każde jej słowo i dały się wciągnąć w świat fantazji, twórczości i kreatywności. Wszyscy czekamy na kolejne spotkanie z „Zaklinaczką Dzieci”.

 

                                                                   A.K.

 

 

 

 

 


„…Cennym i najdroższym skarbem jest nasze zdrowie

– oczywiście!”

 

8.05.19 dzieciaki grupy V  zaprezentowały młodszym kolegom oraz swoim Rodzicom  przedstawienie „My jesteśmy mikroby”- montaż wierszy i piosenek , których tematem przewodnim  było propagowanie    zdrowego trybu życia –kształcenie nawyków higienicznych dotyczących dbania           o czystość swego ciała, prezentowanie sposobów chronienia się przed chorobami,  konieczność zdrowego i racjonalnego odżywiania się,  dbania o kondycję fizyczną.   Wysiłek jaki dzieci włożyły w przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia  został nagrodzony przez widzów  gromkimi brawami oraz wieloma miłymi słowami pochwały . M.K.

 

   

 „British Day” w „Muzycznej Krainie”

 

      W Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 41 po raz czwarty odbył się „British Day”. Głównym celem tego dnia jest przybliżenie dzieciom wiedzy o kulturze i życiu codziennym Brytyjczyków oraz podnoszenie kompetencji najmłodszych w zakresie posługiwania się językiem angielskim.

      W tym roku podczas wspólnych zabaw dzieci z inowrocławskich przeszkoli wykazały się znajomością symboli brytyjskich oraz słownictwa, które umożliwiło im wspólną zabawę i tańce. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs „Art in English”, w którym uczestniczą dzieci 6-letnie. Zadaniem najstarszych przedszkolaków było przygotowanie wraz z Rodzicami przestrzennej pracy plastycznej związanej z symbolami Anglii. Wszystkie prace zostały nagrodzone, ale szczególne wyróżnienie za pomysł, estetykę wykonania i niepowtarzalność otrzymali: Jakub Michalski z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej, który zdobył III miejsce, Julia Mrozińska  z Przedszkola nr 20 „Kujawskie Dzieci”,  zajęła II miejsce oraz Michał Dawidowicz z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Św. Ducha, który zdobył I miejsce. 

     Tradycyjnie słodycze zapewniła cukiernia „Marta” Pana Rafała Małeczka, a uczestnicy konkursu  dostali nagrody ufundowane przez Bawialnię „Frajda” oraz Urząd Miasta Inowrocławia. Nagrody specjalne dla wyróżnionych  prac zapewnił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

     Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za uświetnienie  naszej zabawy oraz pokazanie dzieciom, że nauka może być wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

    Prace konkursowe  można oglądać w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina”                  przy ul. M.Skłodowskiej – Curie 41. Serdecznie zapraszamy do czerpania inspiracji, bo za rok kolejna edycja naszego konkursu! I.G., A. K.

 

 

                  

 

 

 

 „MALI RATOWNICY” gr. IV

Dnia 8 kwietnia w grupie IV, odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Radosławem Manerowskim.

Zaproszony gość opowiedział dzieciom na czym polega praca ratownika medycznego. Przypomniał im numery telefonów alarmowych i zademonstrował jak powinno wyglądać telefoniczne powiadomienie odpowiednich służb o wypadku.

Dzieci poznały różne rodzaje ran i samodzielnie uczyły się robić opatrunki na różnych częściach ciała. Na fantomie ćwiczyły jak postępować w sytuacji utraty przytomności, przeprowadzały masaż serca i sztuczne oddychanie.

          Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu przekonały się, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować zdrowie lub życie drugiemu człowiekowi. G.P.