Dzień Mamy i Taty – Grupa I

 

Dnia 21 maja odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty dla rodziców grupy dzieci 3-letnich. Dzieci podczas spotkania zaprezentowały wierszyki i  śpiewały specjalnie przygotowane piosenki na zaistniałą okoliczność. Mogły zaprezentować swoje umiejętności, wzmocnić poczucie więzi z rodzicami. Celem nadrzędnym było współdziałanie z rówieśnikami, tworzenia sytuacji sprzyjających prezentowania przez dziecko ważnych wartości, których źródłem jest rodzina. Dzieci wręczyły również własnoręcznie przygotowane upominki.    /I.K/     /M.S/

Konkurs „Jesteśmy bezpieczni” w  Muzycznej Krainie

 

      W Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 41 odbył się konkurs „Jesteśmy bezpieczni”.

      Jego celem było sprawdzenie wiadomości dzieci 6-letnich  z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.     

W konkursie uczestniczyło sześć trzyosobowych drużyn z czterech siedzib Przedszkola „Muzyczna Kraina”. Honorowymi gośćmi konkursu byli przedstawiciele Komendy  Powiatowej Policji w  Inowrocławiu.

      Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych, zasad bezpiecznego  poruszania się w ruchu drogowym, podczas zabaw oraz właściwym zachowaniem wobec nieznajomych osób. Potrafiły wskazać  wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz bezpiecznego rowerzysty. Wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów i zajęły I  miejsca.

      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola „Muzyczna Kraina” oraz Komendę Powiatową Policji w  Inowrocławiu.

      Udział w konkursie sprawił dzieciom wiele radości i zadowolenia. Mamy nadzieję, że zbliżające  się wakacje będą dla przedszkolaków bezpieczne, wspaniałe i pełne wrażeń.

   

 

 

 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

 

6 czerwca dzieci z grupy II i III miały okazję uczestniczyć w swoim pierwszym spotkaniu autorskim. W Bibliotece Miejskiej (Filia nr 4) czekała na nas Pani Zofia Stanecka, współautorka serii książek dla najmłodszych zatytułowanych „Basia”. Pani Zosia okazała się „Czarodziejką Dzieci”, która wprowadziła wszystkich w magiczny świat tworzenie książek. Wspólnie z Panią Zosią dzieci stworzyły „pisarnię” czyli miejsce, w którym autorzy wymyślają swoje dzieła, „Delicję”, czyli stworka, który może być kolejną postacią z bajki. Przez ponad godzinę dzieci były wpatrzone w Panią Zosię, chłonęły każde jej słowo i dały się wciągnąć w świat fantazji, twórczości i kreatywności. Wszyscy czekamy na kolejne spotkanie z „Zaklinaczką Dzieci”.

 

                                                                   A.K.

 

 

 

 

 

Dostaliśmy monitor interaktywny!!!

 

W tym tygodniu do naszej placówki dostarczono monitor interaktywny. Po instalacji i koniecznym szkoleniu rozpoczęliśmy pracę z wykorzystaniem monitora. Przez dzieci nazwany „dużym telewizorem do pisania” przyciąga najmłodszych, przez co nauka staje się jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą zabawą.

 

 

                                                                      A.K.

 

 

 „British Day” w „Muzycznej Krainie”

 

      W Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 41 po raz czwarty odbył się „British Day”. Głównym celem tego dnia jest przybliżenie dzieciom wiedzy o kulturze i życiu codziennym Brytyjczyków oraz podnoszenie kompetencji najmłodszych w zakresie posługiwania się językiem angielskim.

      W tym roku podczas wspólnych zabaw dzieci z inowrocławskich przeszkoli wykazały się znajomością symboli brytyjskich oraz słownictwa, które umożliwiło im wspólną zabawę i tańce. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs „Art in English”, w którym uczestniczą dzieci 6-letnie. Zadaniem najstarszych przedszkolaków było przygotowanie wraz z Rodzicami przestrzennej pracy plastycznej związanej z symbolami Anglii. Wszystkie prace zostały nagrodzone, ale szczególne wyróżnienie za pomysł, estetykę wykonania i niepowtarzalność otrzymali: Jakub Michalski z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej, który zdobył III miejsce, Julia Mrozińska  z Przedszkola nr 20 „Kujawskie Dzieci”,  zajęła II miejsce oraz Michał Dawidowicz z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Św. Ducha, który zdobył I miejsce. 

     Tradycyjnie słodycze zapewniła cukiernia „Marta” Pana Rafała Małeczka, a uczestnicy konkursu  dostali nagrody ufundowane przez Bawialnię „Frajda” oraz Urząd Miasta Inowrocławia. Nagrody specjalne dla wyróżnionych  prac zapewnił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

     Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za uświetnienie  naszej zabawy oraz pokazanie dzieciom, że nauka może być wspaniałą i niezapomnianą przygodą.

    Prace konkursowe  można oglądać w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina”                  przy ul. M.Skłodowskiej – Curie 41. Serdecznie zapraszamy do czerpania inspiracji, bo za rok kolejna edycja naszego konkursu! I.G., A. K.