„…Cennym i najdroższym skarbem jest nasze zdrowie

– oczywiście!”

 

8.05.19 dzieciaki grupy V  zaprezentowały młodszym kolegom oraz swoim Rodzicom  przedstawienie „My jesteśmy mikroby”- montaż wierszy i piosenek , których tematem przewodnim  było propagowanie    zdrowego trybu życia –kształcenie nawyków higienicznych dotyczących dbania           o czystość swego ciała, prezentowanie sposobów chronienia się przed chorobami,  konieczność zdrowego i racjonalnego odżywiania się,  dbania o kondycję fizyczną.   Wysiłek jaki dzieci włożyły w przygotowanie i zaprezentowanie przedstawienia  został nagrodzony przez widzów  gromkimi brawami oraz wieloma miłymi słowami pochwały . M.K.

 

   

 „MALI RATOWNICY” gr. IV

Dnia 8 kwietnia w grupie IV, odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Radosławem Manerowskim.

Zaproszony gość opowiedział dzieciom na czym polega praca ratownika medycznego. Przypomniał im numery telefonów alarmowych i zademonstrował jak powinno wyglądać telefoniczne powiadomienie odpowiednich służb o wypadku.

Dzieci poznały różne rodzaje ran i samodzielnie uczyły się robić opatrunki na różnych częściach ciała. Na fantomie ćwiczyły jak postępować w sytuacji utraty przytomności, przeprowadzały masaż serca i sztuczne oddychanie.

          Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu przekonały się, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować zdrowie lub życie drugiemu człowiekowi. G.P.

 

   

            

               

                

 

          


Wycieczka do Torunia

20 marca grupy II i V udały się na wycieczkę do Torunia. Tym razem głównym punktem programu był Teatr Baj Pomorski. Dzieci obejrzały spektakl z musicalowym zacięciem pt. „Jaś i Małgosia”, w którym nic nie odbyło się bez udziału dziecięcej wyobraźni. Bajkopisarz wprowadził publiczność do swojego domu i stworzył dynamiczną opowieść. Młodzi widzowie mieli okazję zobaczyć znaną im bajkę w innej odsłonie. J.Z. I A.G.

 

Po raz XV Konkurs  Matematyczny w „Muzycznej Krainie”

3.04.19 w Przedszkolu nr 14”Muzyczna Kraina”        przy ul. Skłodowskiej-Curie 41 odbył się   już   XV Konkurs Matematyczny  ”Raz, dwa, trzy i liczysz Ty”. Udział wzięły  dzieci 6-letnie   z Przedszkola  nr 2 ”U Jasia i Małgosi”, Przedszkola nr 4 ”Słoneczko”, Przedszkola nr 20 ”Kujawskie Dzieci”, Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Św. Ducha  oraz Przedszkola Niepublicznego ”Miś”          i  Przedszkola Niepublicznego „Pod Tęczą i Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”.  Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane były  do norm programowych dzieci 6letnich.  Drużyny  wykazały się dużą wiedzą        i umiejętnościami matematycznymi-zdobyły maksymalną ilość punktów,  tym samym wywalczyły dla swych przedszkoli pierwsze miejsca. Chociaż zmaganiom konkursowym towarzyszyła rywalizacja    i było dużo emocji, to spotkanie upłynęło      w wesołej atmosferze. Konkurs dał okazję zaprezentowania przez dzieci swoich umiejętności matematycznych, ale również sprawił wiele radości     i zadowolenia z sukcesu dzieciom jak i ich nauczycielom. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza ta jest wspaniałym  sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz  na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk.

Dziękujemy za wspólną zabawę

 

                                                   M.K.

   

 

XV Festiwal Muzyki

13 marca odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym przedszkolu, a mianowicie Festiwal Muzyki organizowany od piętnastu lat przez ,,Muzyczną Krainę”. Co roku każdą z naszych siedzib reprezentuje jedna grupa starszaków. W tym roku zaszczyt ten przypadł grupie Montessori, która zaprezentowała „Taneczną Podróż po Muzycznej Krainie”. Dzieci zaprezentowały się znakomicie co napawa nas dumą. Przy okazji chcielibyśmy podziękować rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do występu. J.Z. I A.G.