Kodowanie super zabawa

Przez cały rok  szkolny w grupie IV odbywały się zajęcia dodatkowe z ozobotami oraz matą do kodowania.  Dzięki tym zajęciom  matematyka stała się prosta, kolorowa i interesująca. Dzieci uwielbiały zajęcia z ozobotem –małym robotem doskonałym do nauki logicznego myślenia. Zabawy z kubeczkami na macie służyły do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów . Dzięki zabawom z kodowania rozwijaliśmy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczyliśmy samodzielność dzieci oraz poszerzaliśmy ich wyobraźnię.

M.Z-D

   

 

Święto oblizywania - grupa I 3 latki.

 

07. 06. 2019 roku dzieci 3 letnie z przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” udały się do piekarni „Marta” na warsztaty „lodziarsko-karmelikarskie”.

Tam zostały wprowadzone w świat lodów i lizaków, samodzielnie formowali własnego lizaka i uczestniczyli przy frezowaniu lodów. Na zakończenie otrzymali dyplomy lodziarza.

A.M.

 

  

 

Przedszkolaki w Baju Pomorskim.

 

Dnia 5 czerwca dzieci z grupy III i V pojechały na wycieczkę do Baja Pomorskiego na

 

przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.  Po spektaklu mali

 

wycieczkowicze zwiedzili starówkę Torunia, oraz odpoczęli nad Wisłą. Przedszkolaki z wyprawy

 

wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

   

 

MALI TANCERZE .

 

6.06. 2019r. 3 pary tancerzy  z gr. IV oraz 4 pary z gr. V reprezentowały Przedszkole nr 14,,Muzyczna Kraina "przy ul. Jacewskiej 16 podczas XX Turnieju Tańca Towarzyskiego. Przedszkolacy brali udział w tańcach pokazowych. Dzieci zatańczyły 2 tańce : walc angielski oraz samba. Przedszkolacy obejrzeli  tańce pary mistrzowskiej reprezentującej Inowrocław oraz nieco starszych niż oni tancerzy .Takie pokazy wzbudzają zachwyt wszystkich widzów. Dzieci wróciły do domu z pucharami. 

 L.M. 

   

  

Dzień Dziecka w Muzycznej Krainie na sportowo.