BYDGOSKI FESTIWAL NAUKI- GR. II i GR III

 

Dnia 25.05.2018r. przedszkolaki z grupy II i III Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej 47 wybrały się w ramach realizacji kierunku rocznego „Doświadczam i eksperymentuję, z przyrodą nieożywioną obcuję” na „Bydgoski Festiwal Nauki” przygotowany przez Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki
w Inowrocławiu. Dzieci uczestniczyły w doświadczeniach pt. „Zabawy
z chemią”, ale to nie była jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów. Przedszkolaki mogły spacerować z Królową Jadwigą i jej dworem. Dzieci miały możliwość poznania saperów, wóz saperski, ale największe emocje wzbudzał robot, który w codziennej pracy sapera pomaga mu w wykonywaniu niebezpiecznych zadań. „Bydgoski Festiwal Nauki z WSG w Inowrocławiu ”
to przedsięwzięcie popularnonaukowe pod hasłem „Złap bakcyla nauki, którego celem jest propagowanie nauki, kultury, sztuki oraz popularyzacja motta, że nauka nie jest nudna. Tegoroczny festiwal na pewno zostanie w pamięci przedszkolaków jako ciekawe i atrakcyjne zajęcie dydaktyczne na które zamierzają wrócić za rok.

 

J.G; Z.R