Akcja MEN „Szkoła pamięta”-GR V

Przedszkolaki z grupy V wraz z rodzicami i nauczycielkami włączyli się
w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci  o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności.
W ramach tej akcji przedszkolaki oglądały film edukacyjny i  zagłębiły się historie  bohaterów walczących o swoją Ojczyznę. Dnia 23 października 2019r dzieci wybrały się na cmentarz przy ul. Marulewskiej
w Inowrocławiu, by uporządkować i udekorować groby Inowrocławian –ofiar terroru hitlerowskiego, poległych żołnierzy oraz harcerzy. Dnia 25 października 2019r.dzieci udały się w pobliżu przedszkola pod pomnik Martyrologii Inowrocławian, by tam zapalić znicze, złożyć kwiaty i zadumać się podczas minuty ciszy nad tymi, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej. 

Podczas akcji „Szkoła Pamięta” wielkie zaangażowanie było ze strony rodziców, którzy chętnie włączyli się w zbiórkę kwiatów i zniczy za co serdecznie dziękujemy.

Z.R.; J.S.