Warsztaty mydlarskie ! Tego w naszym przedszkolu jeszcze nie było!

 

We wtorek (14.01.) do naszego Przedszkola zawitała firma „Pomysłowy Dobromir”, dzięki której przedszkolaki zamieniły się w małych artystów i stworzyły… mydło!

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki Mrugnięcie

Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać mydełka glicerynowe, które już nie długo staną się nietuzinkowym upominkiem dla najbliższych: babci i dziadka, dostarczając tym samym wiele radości nie tylko ich twórcom, ale i obdarowanym.

 

M.G.