Grupa III 4 latki

 

CZWARTEK 26.03.2020

 

1. „W naszym ogródeczku” nauka piosenki

Cele - próbuje zapamiętać melodię i tekst (ze słuchu), śpiewa indywidualni, Stara się naśladować w różnych sytuacjach zabawowych onomatopeje (wyrazy dźwiękonaśladowcze).

Załącznik - https://www.youtube.com/watch?v=fdhmWn8bi7o

Zanim znów obejrzysz naszą piosenkę poćwicz z mamą odgłosy różnych zwierząt np. kot, pies, pszczoła, wąż, krowa itp.) Po skończonym ćwiczeniu buzi spróbuj zaśpiewać z dziećmi z teledysku piosenkę.

2. „Kwiatek” mozaika – wydzieranka.

3. Cele - Przedstawia piękno przyrody w pracach plastycznych, podejmuje próby wykonywania prac plastycznych – płaskich – mozaika papierowa.

 

Popatrz na kwiatek narysowany na kartce czy znasz może jego nazwę – tulipan. Jakiego koloru mogą być tulipany? Wybierz sobie kolorowy papier i powydzieraj z niego małe  kawałeczki. Następnie poprzyklejaj je na szablon. Tulipan gotowy.

Realizacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej:

Bąbelki! Przygotuj słomkę do napojów. Włóż ją do szklanki z wodą. Dziecko zamiast pić przez słomkę, może przez nią dmuchać! Zaobserwuj, co dzieje się na powierzchni. Czy powstają bąbelki? Zróbcie konkurs: kto dłużej będzie dmuchał do swojej szklanki? Czas start!

Cele:

·      wyrobienie toru oddechu przeponowego,

·      wzmocnienie mięśni biorących udział w oddychaniu,

A.M.