Propozycja – grupa I (3-latki)

Drodzy Rodzice zachęcamy do zapoznania dziecka z filmem edukacyjnym „Wiosna – pierwsze oznaki”, który w doskonały sposób ukazuje nadchodzące zwiastuny wiosny i zmiany zachodzące w przyrodzie - często niespotykane już u nas, jak np. topniejące śniegi ;)

Po obejrzeniu filmu możecie Państwo przeprowadzić z dzieckiem krótką rozmowę, aby dziecko wiedziało, że wiosną rosną pierwsze wiosenne kwiaty tj. krokusy, przebiśniegi, itp., mamy dłuższe dni, przylatują do nas ptaki tj. bociany, budzą się zwierzęta z zimowego snu, pojawiają się owady: motyle, pszczoły; na gałązkach drzew pojawiają się pąki kwiatowe, (o czym dzieci już wiedzą). Realizując ten temat można również utrwalić z dzieckiem pory roku: wiosna, lato, jesień, zima – tak, aby zapamiętało, że są 4 pory roku.

Po obejrzeniu filmu zachęcamy, aby nawiązać do tematu i wykonać kartę pracy „Połącz takie same obrazki” – do wykonania zadania będzie potrzebna karta pracy i kilka kolorowych kredek (link do strony, gdzie znajdziecie kartę pracy macie Państwo podany – zakładka wiosenne karty pracy: połącz w pary). Karta pracy przedstawia zwiastuny wiosny (dziecko może nazwać obrazki) i rozwija spostrzegawczość wzrokową. Życzymy miłej zabawy!

Linki do strony:

Film edukacyjny: https://www.youtube.com/watch?v=Wjo_Q1OYTmY/

Karta pracy: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/wiosna-00

 

 

Wykonane prace możecie Państwo odesłać w formie zdjęcia na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zostaną one zamieszczone przez Panią Natalię za moim pośrednictwem na grupowym messengerze.      /I.K/